Zwiewne i delikatne. Firany do salonu.

18-04-2019

 

Dominujący obecnie styl minimalistyczny charakteryzuje się odejściem od dużej ilości dodatków we wnętrzu. Czy można zatem ubrać okna w piękne dekoracje? Czy jesteśmy skazani na puste okna i wystawieni na wzrok ciekawskich? Niekoniecznie.

Wystarczy wybrać zamiast ciężkich dekoracji okiennych – lambrekinów, wyrazistych wzorów czy bogatej gipiury te bardziej delikatne i zwiewne. Szczególnie polecamy zatem jasne, choć niekoniecznie białe, firany. Mamy do wyboru szeroki wachlarz tkanin, z których mogą zostać uszyte od naturalnych batystów, po te przypominające w swej strukturze len, aż po drobną kratkę i ażurowe wzory.

Sprawdź nasze propozycje: http://www.domatorka.com/category/firany

Woal

Zdecydowanie najtańsza z możliwych opcji w tej szerokiej gamie produktów. Firana woalowa uszyta na grubej taśmie żyłkowej i zakończona na dole ołowianką będzie się pięknie układała, ponieważ jest lekka, a ołowianka dodatkowo ją obciąży i pozwoli zachować odpowiedni kształt. Puszczona „na prosto” od szyny przysufitowej po podłogę optycznie zwiększy wysokość pomieszczenia. Splot woalu zagwarantuje nam częściowo prywatność, ponieważ sprawia, że kształty w mieszkaniu są rozmyte. Niestety po każdym praniu woal wymaga prasowania, a po ok 5ciu praniach wymiany, ponieważ traci kształt i przyjmuje szarawy odcień. 100% poliester

Batyst

Najbardziej naturalna spośród tkanin używanych do szycia firan. Wykonana zazwyczaj z przędzy bawełnianej lub lnianej tkana splotem płóciennym. Zazwyczaj bielona o delikatnej fakturze, bardzo cienka i przezroczysta. Układa się podobnie do woalu, wymaga obciążenia ołowianką u dołu. Pięknie wygląda wspaniale we wszystkich naturalnych wnętrzach ponieważ cudownie komponuje się z rysunkiem drewna, wełną na meblach tapicerowanych.

Siateczka

Bardzo wdzięczne rozwiązanie, które sprawia wrażenie, że trochę więcej się dzieje na dużej płaszczyźnie firany, a jednocześnie jest na tyle dyskretne, że nie dominuje pomieszczenia. Może pozostać puszczone do ziemi, albo delikatnie podpięte, aby odsłonić okno. To rozwiązanie sprawdzi się w mieszkaniach, gdzie nie musimy bardzo chronić swojej prywatności, ponieważ nie ma blisko sąsiadów lub mieszkanie jest usytuowane wysoko nad ziemią.

W stylu minimalistycznym firany stanowią tło dla innych mebli, a nie centralny punkt pokoju, dlatego ważne aby były jasne, lekkie i zgodne z innymi tkaninami we wnętrzu. Najlepsza długość dla takiej firany to długość do ziemi, ponieważ ten styl nie pozwala nam na dzielenie powierzchni mieszkania w poziomie.

W takim wnętrzu bardzo ważne jest to, by do firan dopasować również zasłony w stylu minimalistycznym. Dobry efekt uzyskamy, zestawiając firany z zasłonami jednokolorowymi, pozbawionymi połysku i przesadnych zdobień.

Nasze gładkie zasłony znajdziesz tutaj: http://www.domatorka.com/category/zaslony

 

Opracowanie: www.domatorka.com Kopiowanie bez zgody zabronione.